reklama
 

Bez względu na to, jaką firmę prowadzisz lub dopiero chcesz otworzyć, prawdopodobnie będzie Ci potrzebna reklama w internecie. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na jej odpowiednie cechy, aby wybrać jak najlepsze formy reklamy.

Dobra reklama niskim kosztem

Biznes można zacząć reklamować jeszcze przed otwarciem. Jednak na ten temat zdania są podzielone. Wielu ekspertów twierdzi, że duży rozgłos może wręcz zaszkodzić, ponieważ istnieje obawa, że nowy zespół nie podoła wyzwaniom, o których wcześniej było mówione. Dlatego, jeśli nie masz pewności, że Twój team rzeczywiście perfekcyjnie sprosta wszystkim wyznaczonym zadaniom, lepiej zaczekać aż biznes nabierze rozpędu.

Strona internetowa dla firmy

Tworzenie strony internetowej nie kosztuje dużo. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości projekcie, możesz skorzystać z usług agencji reklamowej. Cena zależy od stopnia zaawansowania funkcji posiadanych przez stronę oraz ich zróżnicowania.

Media społecznościowe

Dobrze jest bliżej zapoznać się z tworzeniem strony na Facebooku czy dodawaniem zdjęć na Instagram. W dzisiejszych czasach bardzo pomaga to w przekazywaniu informacji klientom. Możesz w zachęcający sposób informować ich o oferowanych produktach i usługach. Wystarczy tylko systematyczne prowadzenie profili. Możesz zająć się tym sam lub jeśli zależy Ci na czasie i wysokiej jakości, udać się do agencji reklamowej. Tam z pewnością znajdą się specjaliści, którzy wykreują najlepsze sposoby komunikacji z Twoimi interesariuszami.

Reklama outdoor

Ciekawym nośnikiem reklamy może być też forma zewnętrzna – jeśli masz do dyspozycji nieco więcej pieniędzy, możesz zainwestować w bilbordy. Wyjątkowy, dobrany kolorystycznie i dopasowany do stylu Twojej komunikacji, będzie zwracał uwagę przechodniów, dzięki czemu masz większą szansę na zwiększenie popularności swojej oferty. Przy wyborze grafiki należy postawić jednak na oryginalność, ze względu na sporą konkurencję. Innowacyjna jest też reklama typu „citylight”. To niewielka, podświetlana tablica zazwyczaj ustawiania w centrum miasta. Jest podświetlana, dzięki czemu jeszcze bardziej zwróci uwagę przechodniów.

Na co należy uważać?

Przy wyborze reklamy, z pewnością należy zwrócić uwagę na standardowe wymagania:
• duży zasięg – tak, aby trafiała do dużej liczny odbiorców,
• skuteczność – powinna trafiać przede wszystkim do grupy osób, które będą zainteresowane Twoim produktem bardziej niż reszta odbiorców,
• cena – jeśli nie masz do wydania miliona złotych, musisz znaleźć tanie, ale innowacyjne rozwiązanie,
• czas i oryginalność – jej uruchomienie powinno odbywać się w krótkim czasie, a motyw i hasło powinny zwracać uwagę przyszłych klientów.
 
Źródło zdjęcia: © Freeimages.com/Joanie Cahill